Kampioenschap van Vlaams Brabant

Onze club was dit weekend actief op het parcours van BMX team Bekaf Aarschot.

Op vrijdag werd de laatste interclubwedstrijd gereden. Wij zagen mooie resultaten van onze vergunninghouders, maar ook van enkele recreanten die proefden van het echte werk. 

Op zondag werd in tropische temperaturen de 6de manche van de Flanders BMX Series gereden. Tussen de 403 rijders stonden 38 rijders van onze club tegen het starthek.

Het resultaat van deze manche telde ook voor het Kampioenschap van Vlaams Brabant.

Onze Vlaams Brabantse rijders waren dubbel gemotiveerd om te strijden voor de titel ‘kampioen van Vlaams Brabant’.

We zijn dan ook trots dat 5 Dennenteam’ers deze titel behaalden:

Jolien Janssens (girls 11/12),
Rune Vanderlinden (boys 13),
Jelle Van Loo (boys 16),
Seppe Beijens (boys 19+) en
Jorre Vanderlinden (junior men).

Proficiat aan onze Provinciaal kampioenen!

Daarnaast eindigden nog 4 rijders op het podium van het provinciaal kampioenschap:

2de plaats: Lander Artoos (boys 12) en Arne Ceuppens (boys 14)

3de plaats: Simon Caerels (boys 15) en Jens Muyldermans (boys 19+)

 

De provinciale titel was een strijd in de strijd voor de dagoverwinning.

Daar deden al onze 38 rijders hun uiterste best.

Uiteindelijk behaalden 17 rijders een finaleplaats waarvan 3 rijders als 1ste over de finish reden.

Flanders Series

De overwinning van Robbe Verschueren bij de cruisers 17/29 is een constante dit seizoen, sterk werk.

Daarnaast namen de 2 ‘anciens’ van onze club de overwinning mee naar huis.

Jari Cammans was de beste bij de boys 19+.

De finale bij de men elite werd gewonnen door onze European champ, Joffrey Wouters.

Resultaten

  • 2de plaats: Lisse Torfs (girls 5/6) en Lander Janssens (boys 8)

  • 3de plaats: Britt Baetens (cruiser girls), Tibe Torfs (boys 7), Tyas Hoste (boys 8) en Seppe Beijens (boys 19+)

  • 5de plaats: Robbe Verschueren (men elite)

  • 6de plaats: Jorre Vanderlinden (junior men), Jens Muyldermans (boys 19+) en Kobe Heremans (men elite)

  • 7de plaats: Brenco Deconinck (boys 5/6)

  • 8ste plaats: Oliver Wyns (boys 7), Jolien Janssens (girls 11/12) en Arne Ceuppens (boys 14)

Maar ook onze andere rijders reden knappe races.

Dikwijls kwamen ze maar een plaatsje of enkele puntjes te kort om door te stoten naar de volgende ronde.

5 rijders streden tot in de halve finale:

Yaro Dedobbeleer (boys 7),
Rémi Vankerpel (boys 9),
Kobe Husson (boys 11),
Rune Vanderlinden (boys 13) 
Bram Maes (boys 14)

5 rijders zagen wij tot in de kwartfinale:

Cézar Spreutels (boys 9),
Cisse Van Hoof (boys 9),
Zano Poedts (boys 9),
Bram Bellens (boys 9)
Matthias Van Horenbeeck (boys 11)

 

Voor 11 rijders eindigde de wedstrijd in de reeksen:

Finn Martel (boys 5/6), Cas Van Cauwenbergh (boys 8), Marcel Verstraete (boys 8), Michaël Van Horenbeeck (boys 9), Sarah Bellens (girls 9/10), Lander Artoos (boys 12), Yorrit Van Roosbroeck (boys 12), Robbe Artoos (boys 14), Fré Csanyi (boys 14), Simon Caerels (boys 15/16) en Jelle Van Loo (boys 15/16)

Het was weer een geslaagd weekend voor onze club.

Dus aan al onze rijders: doe zo verder!

Foto’s: Chantal Bensch, Marc Muyldermans (M-velo) Jessica Van Hoof, Cinne Volders en BMX team pagina’s (Frits BMX Belgium en ICE factory team)

© Stijn Wyns

Verslag 6de manche Flanders BMX Series Aarschot